26.02.2017      
 najnowsze wydanie
wszystko o...
kronika i ekologia
kronika poleca książki
ogłoszenia
drukarnia
zlecanie reklam i ogłoszeń
kontakt prenumerata
e-wydanie
patronat prasowy
prezentacja
zostań wydawcą
regulamin konkursów
loga
slovakia
logowanie
 
Kronika Małopolska
Głos Ziemi Cieszyńskiej
SPECJALNE
  NASZE 50 LAT!
To nie jest historia pięćdziesięcioletniej jubilatki. Jedyny tygodnik Bielska-Białej i całego Podbeskidzia w ...Bielsat

basket


galeria


wisla
xxx

 

Największy tygodnik ukazujący się na terenie Podbeskidzia, czyli miast i czterech powiatów województwa śląskiego. Jeden z najstarszych w Polsce (60 lat istnienia) tygodników regionalnych. Wydawany co czwartek w nakładzie podstawowym prawie 20 tysięcy egzemplarzy, okolicznościowo podwyższanym do 25 tysięcy. Na kilkudziesięciu stronach formatu A3 dziennikarze "KB" prezentują aktualne wiadomości z regionu, reportaże, serwis fotograficzny, często agresywne, solidnie udokumentowane interwencje, odsłaniające kulisy życia społecznego i gospodarczego. Wydania papierowe "Kroniki Beskidzkiej" uzupełniane jest własną stroną internetową oraz regionalnym portalem beskidzka24.pl.

Co tydzień w "KB" ukazuje się oferta reklamowa(10-14 stron), w której prezentują się największe polskie firmy, przedsiębiorstwa zagraniczne, banki, samorządy i wszyscy wielcy Podbeskidzia.

Szatę graficzną nawiązującą do najnowocześniejszych wzorów w światowej prasie regionalnej opracowują profesjonalni rysownicy i graficy, mający do dyspozycji wszystko, czym dysponuje europejska technika komputerowa.

W kraju "KB" znana jest z licznych inicjatyw wychodzących poza łamy tygodnika (Plebiscyt na Najlepszych - Sportowca, Trenera i Drużynę Podbeskidzia, niezwykle popularny konkurs na fotomodelkę "Stań się sławna"), a także z patronatów nad najpoważniejszymi imprezami w całym regionie oraz z licznych akcji społecznych.

Od 1990 roku redaktorem naczelnym "Kroniki Beskidzkiej" jest nieprzerwanie Piotr Wysocki, rodowity bielszczanin, absolwent Uniwersytetu Śląskiego (Wydział Humanistyczny - Filologia Polska) i Uniwersytetu Wrocławskiego (Wydział Dziennikarsko-Wydawniczy), studiował również w Uniwersytecie Jagiellońskim (Studium Stosunków Międzynarodowych i Nauk Politycznych)i Uniwersytecie w Urbino.
>> Powrót <<