11.12.2017      
 najnowsze wydanie
wszystko o...
kronika i ekologia
kronika poleca książki
ogłoszenia
drukarnia
zlecanie reklam i ogłoszeń
kontakt prenumerata
e-wydanie
patronat prasowy
prezentacja
zostań wydawcą
regulamin konkursów
loga
slovakia
logowanie
 
Kronika Małopolska
Kronika Żywiecka
Głos Ziemi Cieszyńskiej
SPECJALNE
  NASZE 50 LAT!
To nie jest historia pięćdziesięcioletniej jubilatki. Jedyny tygodnik Bielska-Białej i całego Podbeskidzia w ...Bielsat

basket


galeria


wisla
xxx

 

Największy tygodnik ukazujący się na terenie Podbeskidzia, czyli miast i czterech powiatów województwa śląskiego. Jeden z najstarszych w Polsce (60 lat istnienia) tygodników regionalnych. Wydawany co czwartek w nakładzie podstawowym prawie 20 tysięcy egzemplarzy, okolicznościowo podwyższanym do 25 tysięcy. Na kilkudziesięciu stronach formatu A3 dziennikarze "KB" prezentują aktualne wiadomości z regionu, reportaże, serwis fotograficzny, często agresywne, solidnie udokumentowane interwencje, odsłaniające kulisy życia społecznego i gospodarczego. Wydania papierowe "Kroniki Beskidzkiej" uzupełniane jest własną stroną internetową oraz regionalnym portalem beskidzka24.pl.

Co tydzień w "KB" ukazuje się oferta reklamowa(10-14 stron), w której prezentują się największe polskie firmy, przedsiębiorstwa zagraniczne, banki, samorządy i wszyscy wielcy Podbeskidzia.

Szatę graficzną nawiązującą do najnowocześniejszych wzorów w światowej prasie regionalnej opracowują profesjonalni rysownicy i graficy, mający do dyspozycji wszystko, czym dysponuje europejska technika komputerowa.

W kraju "KB" znana jest z licznych inicjatyw wychodzących poza łamy tygodnika (Plebiscyt na Najlepszych - Sportowca, Trenera i Drużynę Podbeskidzia, niezwykle popularny konkurs na fotomodelkę "Stań się sławna"), a także z patronatów nad najpoważniejszymi imprezami w całym regionie oraz z licznych akcji społecznych.

Od 1990 roku redaktorem naczelnym "Kroniki Beskidzkiej" jest nieprzerwanie Piotr Wysocki, rodowity bielszczanin, absolwent Uniwersytetu Śląskiego (Wydział Humanistyczny - Filologia Polska) i Uniwersytetu Wrocławskiego (Wydział Dziennikarsko-Wydawniczy), studiował również w Uniwersytecie Jagiellońskim (Studium Stosunków Międzynarodowych i Nauk Politycznych)i Uniwersytecie w Urbino.
>> Powrót <<